BMW oslavuje 90 rokov výroby motocyklov

18. októbra 2013 od AktualityNové modely

Gratulujeme divízii BMW s názvom BMW Motorrad, zaoberajúcej sa výrbou motoriek. Oslavuje 90 rokov. XC rokov v rímskych číslach. Oslavuje veľmi štýlovo, odhalením motocykla R NineT.

Tvary zvýrazňujú jednoduchosť a silu, teda aspoň podľa toho, čo hovorí výrobca. Old-school štýl sa snúbi s modernými prvkami. Nádrž z lešteného hliníka nie je vidno na každom druhom stroji. A zaujímavo pôsobia aj kované hliníkové detaily spolu s čiernymi hliníkovými diskami s oceľovými špicami.

Modulárny dizajn motorky ponúka veľké možnosti prispôsobenia. BMW Motorrad ponúka napríklad rôzne druhy LED smeroviek, komfortných sedadiel a aj Akrapovič výfuk. Posledne menované zaručuje brutálny zvuk. NineT má dokonca možnosť skrátenia rámu. V preklade môže byť buď dvojmiestny, s dlhším rámom, alebo jednomiestny s krátkym.

Podľa tradície BMW má aj R NineT dvojvalcový motor s protibežnými piestami, tiež nazývaný boxer. Z objemu 1170 centimetrov kubických dokáže dostať až 81 kW (110 k) a 119 Nm. NineT s ním dá stovku za 3,6 sekundy a valí až k méte 200 km/h.

Tags: