BMW M340i bude civilizovanou verziou M3

14. novembra 2018 od Aktuality

Nová trojka od BMW je stále horúcou novinkou, aj keď od nedávneho predstavenia v Paríži už trochu ochladla. V tomto meste bohémov ale bohužiaľ nebolo možné zahliadnuť verziu M340i a jej štvorkolkovú verziu xDrive.

A tá bude horúca a bohémska viac než dosť, pôjde totiž o najsilnejšiu verziu trojky, aká kedy bola vyrobená. Pochopiteľne, hovoríme o bežných modeloch, nie o športovej rade M3 a predstaví sa na autosalóne v slnečnom Los Angeles. Jej trojlitrový šesťvalec bude mať výkon až 382 konských síl a 500Nm, čo sú čísla podobné tým, akými sa nie tak dávno mohli pochváliť iba modely divízie M. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 4,4 sekundy u verzie xDrive je toho jasným dôkazom, výdatný podiel na ňom má presný a rýchly osemstupňový automat. Je to vlastne taká “softcore” verzia M3, ktorá disponuje napríklad jej samosvorným diferenciálom, ale stale si zachováva civilizovanosť a pohodlie bežných modelov. A samozrejme, je menej nápadná a teda istým spôsobom viac seriózna a reprezentatívna. Vo výsledku teda zrejme pôjde o vynikajúce auto, pre mnohých ešte príťažlivejšie než M3.

Ceny ani jedného z modelov zatiaľ nevieme, po autosalóne v Los Angeles budeme múdrejší aspoň ohľadom amerického trhu. Európskych cien sa zrejme dočkáme až o niečo neskôr.

 

Tags: