BMW i3s vyzerá športovejšie a má viac výkonu

29. augusta 2017 od AktualityNové modely

BMW už dlhšie ponúka model i3. Ak neviete ktorý to je, tak ten, čo má síce veľké, ale úzke kolesá, je elektrický, prípadne s range extenderom a s neviditeľnými zadnými svetlami, keď sú vypnuté. Vlastne je asi najšpecifickejším elektromobilom, aký je v ponuke, teda aspoň v tejto veľkosti.

Novinkou v ponuke bude verzia i3s. Športový elektromobil? Kto to kedy videl? Už základná i3ka je trochu vylepšená pre modelový rok 2018. Má štandardne LEDkové predné svetlá a do vzorkovníka pribudli dve farby, červená metalická Melbourne a modrá, tiež metalická, Imperial. Štandardná verzia má byť vizuálne širšia, vďaka zmeneným tvarom prednej časti.

Ale i3s je tým správnym. Predok ťaží z čiernej časti nárazníka a naozaj vyzerá športovejšie. Lenže to nie je všetko. Verzia i3s nie je iba o vzhľade. Rozchod kolies rozšírili konštruktéri o 40 milimetrov, čo určite pridá stabilitu a aj kolesá s priemerom 20 palcov sú o pol palca širšie. Stále budú vyzerať ako keby časť šírky chýbala, ale už to nebude také zásadné.

Najdôležitejším faktom i3s bude zvýšenie výkonu. Elektromotor bude dosahovať 135 kW (184 k) a 270 Nm. Oproti základu s 125 kW (170 k) a 250 Nm je to príjemné zlepšenie. BMW i3s je na stovke za veľmi zaujímavých 6,9 sekundy a maximum sa dostáva na hranicu 170 km/h. V každodennom svete by sa mal dojazd pohybovať okolo 200 kilometrov. Dostupný bude samozrejme aj Range Extender s výkonom 28 kW (34 k).

Tags: