Audi končí s touto generáciou RS6 štýlovo, má skoro 700 koní

2. februára 2018 od AktualitySprávy

Reálne existuje len málo superšportových áut, ktoré by boli praktické a kľudne sa v nich mohol povracať aj váš pes. Okrem Ferrari GTC4Lusso a Mercedesu-AMG E63 S T je to Audi RS6. Lenže pomaly je čas na novú generáciu samotnej A6tky, tak aj RS6 skončí.

A končiť bude naozaj štýlovo. Záverečným modelom bude RS6 Performance Nogaro Edition. Pri vytváraní sa Audi spojilo s ABT. Vznikne 150 kusov tejto verzie. Modrá farba a mnoholúčové disky sú celkom bežné. Ale interiér až taký bežný nie je a my v ňom vidíme inšpiráciu v RS2ke. Čierne boky z kože a modrý alcantarový stred sú famózne. Dokonca by sme mohli povedať, že interiér je omnoho lepší ako exteriér.

Hlavným vylepšením je však motor. Štvorliter, osemvalec a zvýšený výkon sú tým správnym korením. Výkon motora sa dostal na 511 kW (695 k), pričom krútiaci moment vzrástol tiež, až na 880 Nm. S takou porciou je na stovke toto rodinné kombi za 3,7 sekundy. Maximum je bežne obmedzené na 250 kilometrov za hodinu. Ale s Dynamic Package Plus je obmedzovač posunutý až na 320 kilometrov za hodinu.

Tags: