Audi A1 bude mať niečo aj z A8

19. júna 2018 od AktualityNové modely

Nová generácia Audi A1 je v poradí druhá. Relatívne nový a malý model s ňou prináša hneď niekoľko prvkov, ktoré sú zaujímavé.

Ale najskôr treba povedať, že nová A1 je väčšia ako predchádzajúca. Má na dĺžku o osem centimetrov viac. To sa pretavilo aj do batožinového priestoru, ktorý má teraz objem 335 litrov. Pribudlo až 65 litrov. Po sklopení sedadiel sa dá dostať na hodnotu 1090 litrov.

Interiér je ale plný všetkého, veď v základe má infotainment displej s uhlopriečkou 8,8 palca a lepšie vybavené kusy budú mať dokonca viac ako desaťpalcové kúsky. Displej je aj pred vodičom. Nový Virtual Cockpit veľa inšpirácie načerpal v novej generácii A8.

Vonkajší dizajn sa Audi podaril. Vyzerá naozaj agresívne. K tomu sa pri S-line balíku pridávajú väčšie otvory na nárazníkoch, spojler a celkovo najviac žiaria tri otvory medzi nárazníkom, či už skôr maskou chladiča a kapotou. To je vraj odkaz na Ur-Quattro a Sport Quattro.

Malé platforma prináša najskôr benzínové motory. Spočiatku bude škála výkonov od 70 kW (95 k) dosahovaných litrovým trojvalcom, až po 147 kW (200 k) z 1,4 TFSI. Na výber bude dvojspojka S-Tronic a tiež manuál. V pláne má byť aj verzia S1, ktorá bude mať výkon až 250 koní, čo je 184 kW.

Nové Audi A1 bude na cestách vidno už koncom tohto roka ako model pre rok 2019.

Tags: