Aston Martin pridal štipku korenia aj štvordverovému Rapide

14. júna 2018 od AktualityNové modely  Žiadne komentáre

Chcete luxusnú limuzínu a nechcete nič z Nemecka? Bentley je príliš hiphopové a chcete niečo svieže? Aston Martin má presne niečo pre vás. Má Rapide. Veľký liftback so štyrmi dverami ani ako štvordverové auto nevyzerá. Vyzerá skôr ako stále veľké kupé.

Aktuálne sa ponuka rozšíri o verziu AMR. Plán je 210 kusov, každý bude stáť približne 200-tisíc eur. Jeho dvanásťvalec prešiel úpravou výkonu. Kým doteraz mal 412 kW (560 k) a 630 Nm, v tomto vozidle bude mať 426 kW (580 k) a rovnaký krútiaci moment. Nárast nie je enormný, ale treba pamätať na to, že motor je stále atmosférický. S prepĺňaním by sa dali určite dosiahnuť iné cifry.

Vďaka vylepšeniam agregátu sa Rapide AMR dostane na stovku za 4,3 sekundy a maximálne sa vie rútiť rýchlosťou 330 kilometrov za hodinu. Ovládanie má ešte upraviť zmenený nastaviteľný podvozok so znížením o 10 milimetrov. Brzdy sú štandardne keramické a od strmeňov ďalej prevzal Rapide AMR väčšinu brzdových komponentov od Vanquish S.

Na rozlíšenie, to vizuálne, pridáva Aston Martin veľa karbónových dielov. Vpredu sú kruhové LEDkové denné svetlá, vzadu štyri koncovky výfukov a zvuk má byť adekvátny označeniu AMR (Aston Martin Racing). Aj vnútri sa dá odkaz AMR ľahko nájsť, či už ide o karbónovú stredovú konzolu, alebo o čalúnenie alcantarou.

Tags:  

Napíšte svoj názor

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*