AMG s číslami 53 budú hybridné. A nie je to tragédia

17. januára 2018 od AktualityNové modely

Mercedes okrem triedy G predstavil na detroitskom autosalóne aj výkonné verzie pre nové CLSko a tiež pre Éčko. Hovoríte si, že Éčko už výkonné verzie má? Dokonca AMG 43 a AMG 63. Takže nie práve iba jednu. Ale výber bude ešte bohatší. Nové modely budú mať označenie AMG 53.

Všetky hybridy budú len ľahké, žiadne extrémy sa nekonajú. Pod kapotou bude radový šesťvalec s doplnkovým EQ Boostom. Podobný systém je aj v najnovšej verzii S500. Ale, samozrejme, s nižším výkonom.

Modely AMG CLS 53 a rovnako označené Éčka budú mať 317 kW (430 k) a 520 Nm. A k tomu ešte pribudne 16 kW (21 k) plus 250 Nm elektromotora. CLS 53 bude na stovke v priebehu 4,6 sekundy.

Všetky 53-ky využívajú služby deväťstupňovej automatickej prevodovky s dvomi spojkami a pohonu 4Matic+. Pohon bežne funguje ako zadokolka kvôli šetreniu paliva, ale driftovať s ním nebude možné. Do takého Éčka kabrio je práve toto ideálny pohon. Nafta predsa do kabrioletu nepatrí kvôli akustickému prejavu.

A tip na záver: Ako spoznáte, že máte pred sebou hybridné AMG 53? Podľa koncoviek výfukov. Aj Éčko, aj CLSko budú mať rovnakú štvoricu okrúhlych koncoviek výfukov. A takto dokonca aj to nové CLS vyzerá famózne.

Tags: