Alpina XD3 je Mkovým SUV, ktoré BMW nemá v pláne

27. februára 2018 od AktualityTuning

BMW X3 je super auto, ale onedlho bude dosť často vidieť na cestách. Taká Alpina však nikdy nebude tovarom, ktorý bude všade. A tiež nebude nikdy bežným artiklom. Najnovší prírastok do ponuky je Alpina XD3 s naftovým motorom.

Ak ste chceli niekedy naftové Mkové BMW X3, tak presne také niečo Alpina spravila. Navonok zmenu bude reprezentovať balík doplnkov charakteristických pre Alpinu. Vpredu bude na spodnom spojleri aj tradičný nápis. Vzadu zase zaujmú štyri koncovky výfuku.

Auto bude stáť na štandardne 20-palcových diskoch. Za príplatok je možné nasadiť až 22-palcové zliatinové disky. Do predaja príde v druhej polovici tohto roka, ale záujemcovia sa dočkajú prvých kusov až začiatkom roka 2019.

A prečo je XD3 zaujímavý model? Kvôli motoru. Radový šesťvalec s prepĺňaním bude dosahovať, po zásahoch Alpiny 245 kW (333 k) a krútiaci moment sa dostane na 700 Nm. Stovku s vyššími výkonmi dosiahne za 4,9 sekundy a maximum sa ustáli na 254 kilometroch za hodinu.

Podľa nového meracieho cyklu WLTP dosahuje Alpina s trojlitrovým šesťvalcom kombinovanú spotrebu 9 litrov na sto kilometrov. Každý kilometer vypustí XD3 238 gramov CO2.