911 Targa je v podaní Porsche Exclusive dokonalá

12. augusta 2016 od AktualitySprávy

Porsche 911 Targa súčasnej generácie je jedným z najkrajších prevedení legendárneho auta. Jasné, máme ešte 911R, ale tá je vypredaná a 911 GT3, ktorá je zase príliš ultimátna. Takže na normálne jazdenie stačí aj niečo civilnejšie. O jeden dôvod viac pre voľbu obyčajnejšej verzie je nový kus Targy vytvorený sekciou Porsche Exclusive.

Ako základ pre tvorbu poslúžila Targa 4S. Odtieň Etna Blue pochádza zo vzorkovníka modelu 356B z rokov 1960 A 1961. Kolesá RS Spyder, pásy na boku a oblúk za sedadlami majú odtieň White Gold Metallic. A komplet pôsobí dokonale! Ako zo sedemdesiatych rokov.

Interiér s grafitovomodrým povrchom ladí s exteriérom. Ale farba je skôr sivá ako modrá. Aspoň prešívanie je Provence Blue, kontrastne bledé. A všimnite si na fotkách výduchy s jemnou modrou farbou. Taký nepodstatný detail a toľko spraví.

Viac výkonu Porsche Exclusive v ponuke nemá. Takže pod zadnou kapotou, za zadnou nápravou, sedí trojlitrový turbomotor s výkonom 309 kW (420 k) a krútiacim momentom 500 Nm.

Pri kúpe zákazník dostane aj plachtu na auto s rovnakou farbou akú má interiér a tiež fotoalbum z prípravy modelu. Ešte to neviete, ale chcete ho. Keď už nemôžete mať 911R… A berte manuál!

Tags: