5 faktov, čo vieme o Suzuki Swift Sport

1. mája 2018 od AktualityNové modely

Ak ste boli na autosalóne, tak ste si museli všimnúť aj krpca na pódiu v expozícii Suzuki. Žltá farba je neprehliadnuteľná a veríme, že bude aj obľúbená u budúcich majiteľov. Zosumarizovali sme 5 základných faktov, ktoré sú o Swifte Sport známe. Teda jeden nie je úplne známy, ale dá sa predpokladať.

1. Výkon

Sport už nebude atmosféra ako v predchádzajúcich generáciách.  Miesto 1,6-tky je 1,4-ka z Vitary S. Má prepĺňanie turbom a výkon 103 kW (140 k). Hlavne však má krútiaci moment 230 Nm. A pekne od nízkych otáčok. A bude spojený s šesťstupňovým manuálom!

2. Hmotnosť

Tu je najväčší šok. Swift Sport má menej ako tonu. So všetkým, aj so systémom Start-Stop má hmotnosť 975 kilogramov. Predchodca mal 1045 kilogramov.

3. Veľkosť

Swift je zvonka malý a zvnútra veľký. O vnútornej veľkosti sme sa presvedčili, keď sme testovali mikrohybrid so štvorkolkou. Ale zvonka má stále 3 890 milimetrov na dĺžku a 1 735 milimetrov na šírku. Stále je malým hothatchom a sakra rýchlym. Stovku má za 8,1 sekundy.

4. Farba

Všade je žltá. A to je dobré. Kanáriková farba bude pre Swift Sport charakteristická. Je ostrejšia ako tá, ktorú má Clio RS. Odtieň sa volá Competition Yellow 4. Ak by ste však nechceli kričať, tak máte aj monochromatické spektrum s čiernou, bielou a dvoma sivými. Ako alternatíva prichádza aj červená a modrá. Nech je vzorkovník akýkoľvek, aj tak chcete Swift Sport so sfarbením osy. A čo je na žltej, okrem pozornosti najlepšie? Všetky ostatné sú metalické, alebo perleťové. Takže žltá bude základnou farbou!

5. Cena

Cenu vlastne nevieme. Tá bude ale známa už onedlho. Koľko môže byť? Jednoduchá kalkulácia, V UK stojí Swift Sport 17 999 libier, ale Clio RS 23-tisíc libier. Na Slovensku stojí Clio RS 22 290 eur. Takže Swift by, podľa trojčlenky, mohol stáť medzi 17 a 18-tisícmi.

Tags: