5 faktov, čo vieme o Suzuki Swift Sport

1. mája 2018 od AktualityNové modely  2 komentáre

Ak ste boli na autosalóne, tak ste si museli všimnúť aj krpca na pódiu v expozícii Suzuki. Žltá farba je neprehliadnuteľná a veríme, že bude aj obľúbená u budúcich majiteľov. Zosumarizovali sme 5 základných faktov, ktoré sú o Swifte Sport známe. Teda jeden nie je úplne známy, ale dá sa predpokladať.

1. Výkon

Sport už nebude atmosféra ako v predchádzajúcich generáciách.  Miesto 1,6-tky je 1,4-ka z Vitary S. Má prepĺňanie turbom a výkon 103 kW (140 k). Hlavne však má krútiaci moment 230 Nm. A pekne od nízkych otáčok. A bude spojený s šesťstupňovým manuálom!

2. Hmotnosť

Tu je najväčší šok. Swift Sport má menej ako tonu. So všetkým, aj so systémom Start-Stop má hmotnosť 975 kilogramov. Predchodca mal 1045 kilogramov.

3. Veľkosť

Swift je zvonka malý a zvnútra veľký. O vnútornej veľkosti sme sa presvedčili, keď sme testovali mikrohybrid so štvorkolkou. Ale zvonka má stále 3 890 milimetrov na dĺžku a 1 735 milimetrov na šírku. Stále je malým hothatchom a sakra rýchlym. Stovku má za 8,1 sekundy.

4. Farba

Všade je žltá. A to je dobré. Kanáriková farba bude pre Swift Sport charakteristická. Je ostrejšia ako tá, ktorú má Clio RS. Odtieň sa volá Competition Yellow 4. Ak by ste však nechceli kričať, tak máte aj monochromatické spektrum s čiernou, bielou a dvoma sivými. Ako alternatíva prichádza aj červená a modrá. Nech je vzorkovník akýkoľvek, aj tak chcete Swift Sport so sfarbením osy. A čo je na žltej, okrem pozornosti najlepšie? Všetky ostatné sú metalické, alebo perleťové. Takže žltá bude základnou farbou!

5. Cena

Cenu vlastne nevieme. Tá bude ale známa už onedlho. Koľko môže byť? Jednoduchá kalkulácia, V UK stojí Swift Sport 17 999 libier, ale Clio RS 23-tisíc libier. Na Slovensku stojí Clio RS 22 290 eur. Takže Swift by, podľa trojčlenky, mohol stáť medzi 17 a 18-tisícmi.

Tags:  

2 comments to 5 faktov, čo vieme o Suzuki Swift Sport

  • Martin  napísal:

    Vlastním predošlú generáciu Swift Sport a som trochu sklamaný. To, že príde turbo namiesto krásne znejúcej atmosféry sme vedeli už dlho, ale ak cena naozaj bude na úrovni 18k eur, prestrelili. Predošlá generácia stála 14,5k a aj preto ju tak často vidíme na cestách. Bola jasnou voľbou pre všetkých tých, ktorí chceli malé agilné auto, ktoré nebude mať pod kapotou trojvalček a 82 koní. Za 18k prichádzajú do úvahy už plne vybavené autá triedy C s poriadnymi motormi – od Leonu, cez Focus až po Mazdu 3.

    Teším sa ale na zníženie hmotnosti a konečne aj infotaiment z 21. storočia. Charakterovo to vďaka prepĺňaniu už bude úplne iné auto, žiadne radenie pri 7k ot./min. ako tomu bolo doteraz. Úprimne som zvedavý kedy Suzuki oznámi cenovku, lebo na autosalóne na to akosi pozabudli..

    • Jozef Murarik  napísal:

      Cena je len vypocitana trojclenkou, takze nie je zavazna. Suzuki ju oznami v priebehu maja, tak uvidime, ci bude nas odhad aj realny… A Swift Sport ticho zavidime. Palce hore!

Napíšte svoj názor

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*